O soľnej jaskyni


Naša jaskyňa

Soľná jaskyňa sa nachádza v drevenom zrube. V interiéri je recepcia s miniobchodom liečivých produktov zo soli, možnosťou občerstvenia a posedenia. Recepcia je vybavená aj čakárňou a toaletami. Návštevníci môžu využiť priľahlé parkovisko.


Samotná soľná jaskyňa pozostáva z dvoch farebne a kompozične odlišných miestností. Steny sú obložené umelecky opracovanou kamennou soľou z Pakistanu, Poľska a Rumunska, morskou soľou zo Slovinska a soľou z Mŕtveho mora z Izraela a Jordánska. Obloženie stien je umelecky spracované do farebných obrazcov, ktoré sú podsvietené a vytvárajú tak dokonale harmonickú atmosféru pre uvoľnenú relaxáciu. Jemná hudba a žblnkot vody z jazierka dovárajú príjemnú atmosféru. Interiér dopĺňajú prvky z borovicového dreva, detské soľné pieskovisko, jazierko so slanou vodou (soľankou).

Soľ vysypanú na podlahe zohrieva podlahové kúrenie, soľné panely umiestnené na stenách sú ohrievané svetelnými trubicami, čím dochádza k jej vyparovaniu a tvorbe suchého aerosolu. Pomocou dvoch klimatizačných jednotiek, výkonnej vzduchotechniky a jazierka udržiavame v jaskyni teplotu okolo 22 °C a vlhkosť okolo 50%. Ventilačný systém po každej hodine vymieňa vzduch v miestnostiach.

Celé technické vybavenie a materiály použité v našej jaskyni sú certifikované a preverené skúškami akreditovaným laboratóriom s prehlásením o zhode s normami platnými v Európskej únii.

Kapacita soľnej jaskyne je obmedzená, preto je vhodné si termín návštevy objednať. Môžete tak urobiť osobne, alebo telefonicky. Soľná jaskyňa je otvorená každý deň v čase od 9,00 do 21,00 hod. Pri Vašom príchode si môžete vybrať osvetlenie a hudbu (pre deti ponúkame rozprávky a detské pesničky).

Návšteva trvá 45 minút a začína sa vždy v celú hodinu. Pred vstupom sú pripravené jednorazové návleky na obuv, ktoré je nutné použiť. V Soľnej jaskyni sa nachádza 8 polohovateľných ležadiel LAFUMA. Sú určené pre platiacich hostí. Deti do 6 rokov, ktoré majú pobyt zdarma odpočívajú na ležadle so sprievodnou osobou, alebo sa hrajú s pripravenými hračkami v soľnom pieskovisku.